Cviky na břicho

Cviky na břicho jsou nedílnou součástí každého tréninkového plánu, ať už je vaším cílem ploché bříško nebo naopak "vánočka" tvrdá jako skála. Níže Vám přinášíme tipy, jak trénovat břicho tradičními i natradičními způsoby.

Trénink pro sexy břicho

Obrácené zkracovačky

Lehněte si na záda na lavičku, oběma rukama se za hlavou chytněte po stranách lavičky, abyste udrželi rovnováhu. Zvedněte chodidla z podlahy a stehna z lavičky. Nohy jsou mírně pokrčené a v této poloze setrvávají po dobu celého cvičení. Zatněte spodní břišní svaly a zvedejte pánev nahoru. Kolena se dostávají nad hrudník, následně zvedejte boky z lavičky. Pak se vraťte kontrolovaným pohybem zpět, stehna ale zpátky na lavičku nepokládejte, ani chodidla se v rámci série nesmí dotknout země.

Zdvihy nohou ve vysu s vytáčením

Zavěste se na tyč určenou k provádění shybů. Úchop mějte na šířku ramen a držte se nadhmatem. Trup nechte volně viset, pokrčte nohy v kolenou a lehce posuňte boky dopředu. Kontrolovaným plynulým pohybem zvedejte kolena tak vysoko, jak to půjde. Vytočte kolena k jedné straně, zatínejte dolní břišní svaly. Chodidla držte stále u sebe. Ve fázi kontrakce chvíli setrvejte, potom pokládejte nohy dolů. Střídejte přitažení kolen k jedné a druhé straně.

Zkracovačky se zvednutýma nohama

Lehněte si na podložku a nohy položte lýtky na lavičku tak, aby lýtka a stehna svíraly pravý úhel. Trup a stehna mějte taktéž v pravém úhlu. Ruce dejte volně za hlavu a snažte se jimi netlačit hlavu vzhůru. Tím odlehčujete břišním svalům a cvik není tak účinný. Zatněte břišní svaly a zvedejte se co nejvýše. Horní polovina trupu by měla být nadzvednuta. Soustřeďte se na provádění cviku a zatínání břišních svalů. Následuje kontrolovaný pohyb zpět. Během série nepokládejte lopatky zcela na zem.

Zdvih kolen v sedě

Posaďte se na konec lavičky. Chodidla mějte u sebe a zvedněte je nahoru. Rukama se přidržujte po stranách, abyste neměli problém s rovnováhou. Zakloňte se a současně zvedněte nohy nahoru. Trup tlačte dopředu a zároveň kolena přitahujte k hrudníku. V horní fázi vydechněte a silně zatněte břišní svaly. Potom se kontrolovaný pohybem vraťte do základní polohy.

Další cviky na břicho

Stahování kladky

Klekněte si před kladku do vzdálenosti 30 až 50 cm. Uchopte adaptér podhmatem v šíři řamen. Stehna a lýtka mějte v pravém úhlu. Stehna a podložka také svírají pravý úhel. Nadechněte se a tlačte hrudník směrem k zemi tak, že se obličejem skoro dotknete podložky. V této fázi zatněte bžišní svaly a vydechněte. Plynulým pohybem se vraťte opět do základní pozice.

Další články:

Nejúčinnější cviky pro pevné břicho

Na vytvoření six packu jsou potřeba dvě věci – dieta, díky níž se sníží celkové množství tělesného tuku, a cvičení k posílení břišních svalů. Jaká cvičení na břicho jsou nejúčinnější?

Zdroj: Redakce Fitplus

 

Záznamy nebyly nalezeny...