Inline Podolí

Vyrazit na brusle do Podolí je příjemným zážitkem již při jízdě tam. Pokud jedete od Palackého náměstí, tramvaj jede po nábřeží Vltavy a projíždí skalním tunelem pod Vyšehradem. Pak následuje zastávka "Podolská vodárna", kde již je třeba nazout brusle a vyrazit po svých. Čeká Vás nejdešlí bruslařská stezka v Praze, která měří přibližně 10 km.

Neduhem této trasy pro inline bruslení jsou jednak sami braslaři, kterých je tu obzvláště v odpoledních hodinách víc než dost, a dále pak jízdní kola. Proto je potřeba při předjíždění pomalejších bruslařů dávat pozor i směrem vzad. Výhodou je bezesporu množství občerstvovacích stanic.

Příležitostní bruslaři mohou využít půjčovnu Hoffi Sport, kterou najdete v Braníku.

Mapa:

mapy.cz

Dostupnost MHD:

  • Bez motorového miláčka se na bruslení do Podolí nejlépe dostanete z Palackého náměstí (Praha 1, žluté metro B – Karlovo náměstí) tramvajemi č. 3, 17 nebo 21. Vystoupit je třeba na zastávce Podolská vodárna.
  • Pro bruslaže přijíždějící z jihu, přesněji Pankráce a okolí, je možné využít autobus č. 148, který jede z Budějovické přes Pankrác, Pražského povstání až k Podolské vodárně.

Foto:

 

(zdroj: www.ladronka.cz)

 

Záznamy nebyly nalezeny...