Inline Vítkov

Pokud chcete v centru Prahy vyrazit na Inline brusle, nejbližší volbou je cyklostezka vedoucí od Krejcárku pod Vítkovem, až k Hlavnímu vlakovému nádraží.

Trasa je dlouhá necelé 3km a vede místy, kde dříve procházela železnice. Jedná se o klidnou lokalitu, kde si však neužijete moc výhledu, protože trať vede v úbočí Vítkova a z druhé strany je lemována žižkovskými činžáky. Nespornou výhodou této bruslařské stezky je dobrá dostupnost z Koněvovy ulice, kde je možné po bruslení zajít do jedné z mnoha restaraurací.

Stezka má mírné převýšení, které však nedělá problém ani bruslařům začátečníkům. Hlavní atrakcí je průjezd železničním tunelem, který je dobře osvětlen. Na stezce je množství laviček, kde si můžete odpočnout. Další zajímavostí je přejezd po mostě přes Koněvovu ulici.

 

Mapa:

 mapy.cz

Dostupnost MHD:

  • Pokud přijíždíte tramvají č. 1, 10, 19 od Palmovky, vystupte na zastávce "Krejcárek". Odvážnější mohou nazout brusle už zde. Ti ostatní si sejdou cca 20m směrem k železnici.
  • Z centra se na cyklostezku dostanete od zastávek "Hl. Nádraží", "Nám. W. Churchilla" nebo "Husinecká".
  • Pokud jedete z Florence, využijte autobus č. 133 nebo č. 175 a dojeďte na zastávku "Tachovské náměstí". Nad vstupem do tunelu jsou schody vedoucí k cyklostezce.

Dostupnost autem:

  • Pokud chcete stezku projet od centra, bude parkování trošku problém. Všude v okolí jsou modré zóny. Jediné placené parkoviště v dosahu je před budovou Vysoké školy ekonomické.
  • Z druhé strany stezky, můžete auto zaparkovat u Business Centra Krejcárek.

 

Foto:

inline vítkov test bruslí  

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...