Běh je nejlepším lékařem – a víte proč?

beh2

Důvodů proč začít s dietou až zítra, proč se nevypravit do posilovny a proč nejezdit na kole, se vždycky najde nespočet. Ale najít pádný argument pro sport a změnu životního stylu, vyžaduje jisté odhodlání, silnou vůli a chuť do života. Ne nadarmo se totiž říká, že zdravá strava a aktivní pohyb jsou zárukou spokojenosti a dožití se vysokého věku.

Paradoxní je, že se lidé daleko snáz vzdají svých oblíbených pochutin, než by začali sportovat. Důvodem je jednoduchá odpověď, která je Čechům vlastní. Lenost. Bohužel žádná dieta nebude nikdy efektivní a hubnutí účinné, pokud se nebudete hýbat a těžko si udržíte svou vysněnou váhu, pakliže se vaší nejoblíbenější činností stane ,,gaučing“. Zahoďte všechny výmluvy za hlavu, pořiďte si novou obuv a začněte běhat!

Proč byste měli běhat?

A proč byste vlastně měli začít běhat? Důvodů je hned několik a všechny by pro vás měly být pádným argumentem. V první řadě se jedná o aerobní pohyb, díky kterému, pokud budete dodržovat svou tepovou frekvenci, spalujete tuky. Za 45 minut poklusu se můžete zbavit okolo 400 kcal, což rozhodně není málo. Dalším důvodem je pohyb na čerstvém vzduchu, který je vždy prospěšný a do třetice je třeba zmínit pocity štěstí, které se dostaví během či neprodleně po běhu. Nedokážete si představit, jak byste během sportovní činnosti mohli cítit příjemné, ba dokonce šťastné chvíle? Při sportu se totiž vyplavují endorfiny, známé jako hormony štěstí. Jejich přítomnost zaznamenáte také v případě, kdy si dáte něco dobrého k snědku. Co je lepší, cítit se šťastně během hubnutí nebo při nabírání kilogramů při konzumaci čokolády? 

 

beh1