Co je to karnitin a proč je pro tělo nezbytný?

karnitin2Pojem karnitin si většina lidí automaticky spojuje se světem fitness, kde se často objevuje. Málo kdo už ale ví, že se přirozeně vyskytuje v lidském organismu a je pro běžný chod těla nezbytný. Nedostatek karnitinu může způsobit spousty zdravotních komplikací a zároveň se používá jako léčivo při cukrovce, jaterních nebo ledvinových onemocnění, nervosvalových poruchách a při kardiovaskulárních obtížích. Jak tedy zajistit, abyste karnitinu měli vždy dostatek?

Jak dostat karnitin do těla?

Karnitin je obsažen především v produktech živočišné výroby. Všechna masa, máslo, sádlo, vejce, mléčné výrobky - to všechno jsou složky s vysokým obsahem karnitinu. Kromě faktu, že jsou bohaté na tuto látku, také obsahují spousty tuku, čili nejsou pro tělo příliš vhodné. Živočišná strava se příliš neslučuje se zdravým životním stylem a aktivním pohybem. Jak tedy tělu zajistit dostatek karnitinu, pokud se zřeknete vepřového masa nebo dokonce přejdete pouze na rostlinnou stravu? Řešením jsou opět doplňky stravy a výživové suplementy, které se postarají o dostatečný přísun potřebných látek. Váš organismus tak bude šlapat jako švýcarské hodinky, aniž byste kvůli potřebě jedné látky, museli opět přesedlat na nezdravé a těžké stravování.

L-karnitin pro všechny sportovce

Hitem 21. století se stala látka zvaná L-karnitin, která by neměla chybět v povinné výbavě každého sportovce nebo fyzicky aktivního jedince. L-karnitin dokáže efektivně odbourávat tuky a čerpat z nich energii, což ocení i dietáři a fitness nadšenci.

ŠIROKOU NABÍDKU SPALOVAČŮ TUKU NALEZNETE ZDE

Carnitin