Gainery - k čemu jsou dobré?

Všichni, co se aktivně věnují sportu nebo posilování vědí, že se bez kvalitních doplňků stravy, dnes již neobejdou. Vše o potřebných bílkovinách již víme, dnes je na řadě zjistit, jak tělu dodat další nezbytnou složku – sacharidy, ve fitness slovníku gainery.

Na úvod je třeba zdůraznit, že sacharidy nejsou to samé jako cukry. Zatímco cukry, obzvláště ty jednoduché, se v těle proměňují v tuky a mají tendence se ukládat, sacharidy v podobě gainerů dovedou rychle dodat energii a přitom nezatížit organismus. Výsledkem pak nejsou ony ,,pneumatiky“, ale naopak nárůst svalové hmoty.

Pomocí  gainerů tělo získává  potřebné množství energie a dalších prospěšných látek k dosažení žádoucího svalového růstu. Gainery díky svému složení zajišťují přísun glykogenů do svalů, které pak odvedou vyšší výkon. Zároveň chrání svaly před jejich úbytkem a zkracují dobu regenerace.

Obsah gainerů tvoří sacharidy (60 – 90 %), bílkoviny a v minimálním množství i tuky, jsou obohacené o vitamíny, minerály a zejména o důležité esenciální aminokyseliny.

Dávkování: Gainery jsou vhodné zejména pro ty, co chtějí nabrat svalovou hmotu nebo mají s jejím nabraním problémy (tzv.ektomorf). Pro růst svalů je nejvhodnější dávkování ihned po tréninku, kdy svaly potřebují doplnit glykogenové zásoby. Gainer lze užívat i v průběhu dne, to však již není tak efektivní pro růst svalů, záleží na metabolismu daného jedince, kdy se vysoký přísun sacharidového gaineru může projevit ve formě ukládání tuků.


 

WEIDER GIANT MEGA MASS 4000 3KGSURVIVAL PALATINOSE GAIN 20 FAIR POWER®REFLEX NUTRITION GROWTH MATRIX 1890G