Konopná semena jako lék na nervy i rakovinu

126406595.Keri_hemp_seedsJistě víte, jaké účinky má na lidský organismus konopí a že se používá často jako omamná látka. Nepleťte si však konopí s konopnými semeny, která nejenom, že nejsou drogou, ale mohou je konzumovat i malé děti a dokonce kojící a těhotné ženy.

Konopná semena jako všelék

Konopná semena jsou doslova zásobárnou mastných kyselin, bílkovin a vlákniny, podporujících ideální chod metabolismu, díky čemuž si je oblíbili především aktivní sportovci. Kombinace těchto složek a minerálních látek dokáže účinně bojovat s obezitou, zmírňovat stres, napětí a nervozitu a také dodávat spousty energie, kterou tělo neustále potřebuje doplňovat. Než abyste sáhli po nezdravé tyčince, plné bílého cukru, raději si dopřejte přírodní konopná semena, ta vás ,,nakopnou“ prakticky okamžitě. Konopná semena se také používají při léčbě nejrůznější onemocnění, ať už se jedná o poměrně banální kopřivky a menstruační obtíže nebo Parkinsonovu nemoc, rakovinu či artritidu.

Jak konopná semena chutnají?

Stejně tak, jako nepražené kakaové boby, i konopná semena můžete konzumovat ve své syrové podobě, neboť chutnají po oříšcích. Jíst je lze za studena, ale prospívá jim i tepelná úprava, snadno je tak zakomponujete do běžných pokrmů s rýží, těstovinami a masem, ale také do dezertů nebo svačin. Do jídelníčku je vhodně přidejte dle vlastní fantazie a těšte se z brzkých účinků.