Oříšková másla

Másla_k_článku

Oříškové máslo by v tvém jídelníčku nemělo chybět PROTOŽE! Amerika mu podlehla, teď jsme na řadě MY! Zdravé tuky, které tvé tělo ocení. Jsou plná správných tuků a mají hodně energie pro tvé tělo, kterou určitě ocení každý sportovec.

Na trhu najdeš nespočet značek, druhů a příchutí. Oříšková másla zaznamenávají obrovský boom a neměly by chybět ani v tvém jídelníčku! Na výběr máš přírodní arašídová, mandlová nebo kešu bez cukru a soli např. od MY PROTEIN. Ale najdeš u nás i s příchutí čokolády, vanilky, karamelu nebo toffie aj. například od NUTS'N MORE, které způsobí abnormální závislost každého, kdo jen okusí malou lžičku.


Ženy často křičí: “Moc tuků!”, ale nedochází jim, že právě tyto nenasycené rostlinné tuky potřebují k tomu, aby se posunuly dál v cestě za svou vysněnou potravou. Jednoduše - bez tuků žít nemůžeme. Těmto tukům se rozhodně nevyhýbej! Kromě tuků obsahují másla i řadu vitamínů, jako například vápník, hořčík, fosfor, B1, B3, koenzym Q10, kyselinu listovou, ale z 25% i bílkoviny. To vše ti napomáhá nejenom v tréninku, ale buduje i lepší imunitu, a koenzym Q10 ti zaručí celoživotní mládí.

Na trhu kromě různých příchutí nalezneš dva základní druhy másel
CRUNCH (křupavé), které skrývá kousky oříšků a nebo SMOOTH (jemné), hladká pomazánka, kde jsou ořechy rozemlety na jemno. Kvalitou se od sebe nijak neliší. Záleží jen na tobě, které ti zachutná víc.
Dalo by se říct, že másla jsou dostupná téměř v každém supermarketu a tady pozor! Bohužel do nich často bývají přidávány nezdravé cukry, konzervanty a rostlinné oleje např. palmový. Dej vždy přednost 100% čistým!

MyProtein-Peanut_ButterMyProtein-Almond_Butter

Kde můžeš oříškové máslo využit?
Oříškové máslo ti může s kusem ovoce nahradit ideální svačinu. Ráno ti může zpestřit snídani, když si ho namažeš na cereální chléb, přidáš do ovesné kaše a nebo ti vyplní poobědové hříšné myšlenky na sladké, když nevíš po čem sáhnout. Mnoho lidí arašídová másla používá i při pečení např. jako náplň do muffinů.
Najdou se i závisláci, kteří nepohrdnou ani samotným máslem na lžičce!
Oříšková másla se v tvém jídelníčku mohou objevovat bez výčitek každý den. Ale všeho s mírou 2-3 lžičky a dost. I když víme, že se tomu dá těžko odolat.

POZOR! Konzumace másla je silně návyková, tak nepodlehni, pořád jsou to tuky :)

Autor: Nikola Bartáková


 

Nuts_n_More-peanut_butter_cinnamon_raisin_protein

Nuts_n_More-peanut_butter_coconut_protein Nuts_n_More-peanut_butter_chocolate_almond_protein