Ovesné vločky – proč jsou takový zázrak?

vlocky4Ovesné vločky, jistě o nich neslyšíte poprvé, a pokud se zabýváte zdravým životním stylem nebo fitness, jistě se ve vašem jídelníčku objevují často. A pro ty, kteří jejich kouzlu ještě nepropadli, je tu několik pádných argumentů, proč je začít pravidelně konzumovat.

Proč jsou tak zdravé?

Na ovesných vločkách nelze najít prakticky nic nedobrého nebo neslučitelného se zdravým životním stylem. Svou strukturou jsou vhodné i pro dietní režim, proto je může jíst opravdu každý, včetně dětí. Ovesné vločky jsou ideálním spojením komplexních sacharidů, rostlinných bílkovin a tuků.  Z těch jsou obsaženy především nenasycené mastné kyseliny, nezbytné pro správnou funkci orgánů a získání energie. Vločky jsou rovněž bohaté na vitamíny B1, B6 a E, nechybí ani minerální látky jako železo a vápník, důležitý pro stavbu kostí.

Ovesné vločky mají nízký glykemický index, jsou snadno stravitelné a díky obsahu rozpustné vlákniny přispívají k udržení správné hladiny krevního cukru a k regulaci cholesterolu, který je strašákem 21. století. Jediným negativem ovesných vloček je trvanlivost. Díky obsahu tuků je nelze příliš dlouho skladovat. Co vás ale naopak potěší, je cena. Seženete je doslova za pár korun.

Jak ovesné vločky jíst?

A jak si vlastně na ovesných vločkách můžete pochutnat? Variant je nespočet a záleží především na vaší fantazii. Nejčastějšími dobrotami bývají snídaňové ovesné kaše, které si lze upravit dle svých chutí. Vločky nechte jednoduše trochu nabobtnat ve vodě, přidejte mléko nebo jogurt, ovoce, med, ořechy či arašídové máslo. Taková snídaně vám dodá energii a potřebné živiny na celé dopoledne.

Použít je můžete také místo klasické mouky na pečení nejrůznějších dezertů, na výrobu domácí musli či ovesných sušenek anebo si je jednoduše přidejte do tvarohu k odpolední svačině. 

vlocky1


Vločky Oat Mash (600g, 2000g) od Amixu, které můžete u nás koupit:

Amix Oat Mash - 600gAmix Oat Mash - 2000g