Představujeme: MYPROTEIN Impact Whey Protein

A4F představuje MP Impact whey protein

 V dalším díle naší rubriky se podíváme blíže na nejprodávanější protein v ČR a zároveň i produkt roku 2015 ve své kategorii (podle preferencí spotřebitelů na serveru heureka.cz).

V dnešní době je spoustu rozdílných názorů na potréninkový nápoj, které souvisí s širokou škálou diet. Z tohoto důvodu se nejprve pojďme podívat na teoretickou stránku co se s naším tělem děje po cvičení, po kterém následně doporučujeme právě proteinový nápoj MYPROTEIN Impact Whey Protein.

 


 

Během tréninku, ať chceme nebo ne, se náš organismus dostává do stavu katabolismu. Jak víme z předešlého článku, tento fyziologický děj zajištuje rozklad látek složitějších na látky jednodušší. Při těchto katabolických procesech dochází tedy k rozpadu zásobních látek: glykogenu, tuku a bohužel i svalových bílkovin na látky jednodušší, které zajišťují energii pro svalovou činnost a těžký trénink. Tělo se tedy po tréninku mění v „houbu“ a chce co nejrychleji doplnit zpět tyto živiny, o které přišlo. Z toho tedy vyplývá staré kulturistické pravidlo, že svaly nerostou při tréninku, ale po něm. Tuto dobu můžeme popsat jako tzv. anabolické okno. Je to čas, kdy náš organismus regeneruje, obnovují se svalová vlákna a svaly přijímají živiny v abnormální výši. Proto je to právě proteinový nápoj MYPROTEIN Impact Whey Protein (+ dávka sacharidů, viz níže), který nám pomůže zastavit katabolismus a dodá potřebné živiny, které jsou ihned k dispozici svalovým buňkám.

SLOŽENÍ

Produkt MYPROTEIN Impact whey je vyrobený z 100% syrovátkového proteinu. Obsahuje více než 80% bílkovin na jednu porci, tedy přes 20g. Syrovátková bílkovina (u tohoto produktu získána z vegetariánského sladkého sýru) jako taková, je nejrychleji vstřebatelným zdrojem bílkovin dostupným doplňkové výživě. Je tedy ideálním řešením pro potréninkovou suplementací v obdobích delšího lačnění. Tento syrovátkový protein je výborným zdrojem esenciálních aminokyselin a je tedy ideální pro podporu tvorby svalů a regeneraci. Mezi jeho další přednosti, které tento produkt má, nepochybně patří lahodná chuť a snadná rozpustnost, nízký obsah tuku a laktózy a vysoký obsah vápníku.

Vysokou kvalitu a všechny zmíněné výhody už jen podtrhuje výběr příchutí, který je od typické čokolády, jahody, vanilky přes spojení chutí jako je např. banán v čokoládě či oříšková čokoláda až po netradiční příchutě jako je citronový cheesecake, oreo či tiramisu.

DÁVKOVÁNÍALL4FIT představuje MYPROTEIN Impact_1

Ideální potréninkové jídlo ve formě tekuté výživy by mělo obsahovat 0,2-0,4 g syrovátkových „rychlých“ bílkovin.

To tedy znamená rozpustit v 50 až 250 ml vody nebo mléka +/- 1 odměrku (25 g), protřepejte v šejkru a můžete užívat.

Pro naprosté využití anabolické okna doporučujeme přidat a 0,4-0,8 g „rychlých“ sacharidů na kilogram tělesné hmotnosti, kdy je ideální glukóza či například maltodextrine.

Hodnocení All4Fit a rady k využití:

Tento produkt není vhodný jen po tréninku, ale i během celého dne jako doplnění bílkovin. Po tréninku doporučuji spojení bílkovin a cukrů v jednom nápoji. Do mixerů dejte vodu, protein a vámi vybrané čerstvé či zmražené ovoce (např. MYPROTEIN Impact whey protein příchuť jahodový krém+čerstvý banán) a získáte výživný nápoj, který navíc velice dobře chutná. Chcete-li udělat z vašeho nápoje ještě o něco výživnější pochoutku, přidejte porci zdravých tuků a to např. ve formě arašídového či mandlového másla.

Nutriční hodnoty na 25 g (1 dávka):

Energie: 439 kJ/104 kcal

Bílkoviny: 21 g

Tuky: 1,9 g

z toho nasycené mastné kyseliny: 1,3 g

Sacharidy: 1,3 g

z toho cukry 1,3 g

Sůl: 0,1 g

Vápník: 125 mg

*nutriční hodnoty jsou brány z neochucené varianty, u ochucené varianty se mohou lišit až o 10%

Složení:

Nedenaturovaný syrovátkový bílkovinový koncentrát, kakaový prášek (čokoláda a mocha příchuť), aroma: jen u ochucených variant příchuti, kyselina citronová ( příchuť meloun, jahodový džem a letní ovoce), sladový extrakt (příchuť latte, karamel, toffee&banoffee), emulgátor (sojový lecitin), sladidlo (sukralóza), barviva: (kurkumin [příchuť banán, letní ovoce], anthokyanin [příchuť malina], zeleň S [příchuť meloun], červená řepa [příchut malina, vanilka/malina, jahodový džem, letní ovoce]). 

 ALL4FIT Představuje MYPROTEIN Impact Whey Protein_1

 

 

Autor: Kateřina Marvanová


 

r5 10 1_1 malto
malto2 Výstřižek4_1 Výstřižek2 Výstřižek4