PŘEDSTAVUJEME: MYPROTEIN MAGNESIUM CITRATE

A4F%20p%C5%99edstavuje%20MP%20magnesium%20citrate

 

Další týden – další akční ceny na vybrané produkty! V tomto díle naší rubriky „představujeme“ se podíváme právě na jeden z nich a tím je MAGNESIUM CITRATE od značky MYPROTEIN. Proč je obecně magnesium (hořčík) tak důležité pro naše tělo? Proč se někdy udává dokonce jako doplněk stravy číslo 1 a proč je důležitý pro každého z nás ať už jsme vrcholový sportovec, rekreační fotbalista nebo sportovně nečinný jedinec? Pojďme se tedy podívat na magnesium i z jiného pohledu než jen jako na důležitou prevenci proti křečím.

 


 

Magnesium (hořčík, Mg) je zapotřebí v opravdu velkém množství buněčných aktivit. Vyskytuje se ve všech tkáních a účastní se například inzulínové senzitivity, produkce testosteronu či při vstřebávání vápníku. Mezi pro nás viditelné funkce patří hlavně zlepšení kvality spánku, lepší vypořádání se se stresem a následně ústup depresí. Na druhé straně, tedy při jeho dlouhodobém nedostatku, hrozí osteoporóza, únava, deprese nebo anémie. Nedostatečný příjem magnesia má za příčinu i vytrvalostní i svalový výkon. Bohužel i přes tyto informace o magnesiu, které máme, je stále právě tento minerál, tím nejvíce nedostatkovým. Hlavním důvodem je malý výskyt v běžných potravinách, které vlivem některých ne zcela vhodných postupů při pěstování ztrácí svoji „hořčíkovou sílu“. Naše zásoby magnesia jsou navíc ještě spotřebovávány na detoxikaci organismu, která je zapotřebí například z důvodu konzumace alkoholu či nadměrného příjmu sacharidů.

SLOŽENÍ

Vybrali jsme pro vás produkt, který je svým složením vhodný pro širokou populaci a mezi jeho přednosti, mimo přednosti obecné, které magnesium má, řadíme zejména dobrou vstřebatelnost.

Produkt MYPROTEIN MAGNESIUM CITRATE je 100% citrát hořečnatý. Citrát hořečnatý je přírodní forma hořčíku. Právě tato forma je ideální pro každodenní užívání a tak i prevenci proti výše uvedeným symptomům při nedostatku tohoto minerálu.  Rozpustné tablety, které můžete zakoupit například v lékárnách, obsahují většinou magnesium oxide a to, pokud nemáte problémy se zácpou, nepotřebujete.

DÁVKOVÁNÍALL4FIT%20p%C5%99edstavuje%20MYPROTEIN%20Magnesium%20citrate

Doporučená denní dávka magnesia se udává je 420mg pro muže a 320mg pro ženy a to je opravdu nezbytné minimum. V jedné dávce produktu MYPROTEIN MAGNESIUM CITRATE (4g) je 400mg hořčíku, tedy ideální dávka pro necvičící. Pokud pravidelně cvičíte a jste žena, pak tedy doporučujeme 1 dávku ráno a 1 po tréninku. U mužů pak 3 odměrky po tréninku a 3 před spaním.

HODNOCENÍ ALL4FIT A RADY K VYUŽITÍ:

Jako aktivní jedinec, který každý den tráví odpoledne na tenisových kurtech jako osobní trenér a do toho nezapomíná na své vlastní tréninky ve fitku, užívám 1 odměrku produktu MYPROTEIN MAGNESIUM CITRATE k snídani a po té 1 odměrku ihned po svém tréninku. Jelikož tento produkt je opravdu čistý, prodává se ve verzi bez příchuti. Pro jedince, kterým vadí právě ta čistá chuť (která je zárukou kvality produktu) doporučuji dochutit přírodním aroma ve formě Flavdrops.

              

Autor: Kateřina Marvanová

 


 

Výstřižek 10 1_1 malto
malto2 r5 Výstřižek2 Výstřižek4