Představujeme: SURVIVAL INSTANT AMINO FAIR POWER®

Instant-Amino-Fair-Power-03-900x600_1

“Bécéáčka” získaly právem svojí popularitu nejen v profesionálním sportu, ale i u lidí, kteří cvičí sami pro sebe. Jejich hlavní funkcí je totiž podpora regenerace, která je nesdílnou součástí každého tréninku. Tímto článkem bych vám chtěla přiblížit produkt, který je je spojením osvěžujícího nápoje obsahující BCAA aminokyseliny se skvělou chutí. Dále také obsahuje navíc látku arginine, která zvýší váš výkon při tréninku, a látku glutamine, jenž vaši regeneraci posune na maximální úroveň, kterou vám může suplementace dopřát.

 


 

Složky produktu

Hlavními složkami produktu SURVIVAL INSTANT AMINO FAIR POWER® - jsou fermentací (kvašením) vyrobené aminokyseliny: leucin, izoleucin a valin; s rozvětveným řetězcem – branched-chain amino acids. Z tohoto názvu vychází ta známa zkratka BCAA, která je ve světě fitness, spolu s glutaminem , synonymem pro regeneraci. Tyto látky si lidský organismus nedokáže vytvořit sám, ale z trávicího ústrojí jsou velice dobře vstřebatelné, zejména v tekuté formě. Proto je právě instantní produkt od značky Survival tou správnou volbou a navíc je nyní k dostání i v nové letní příchuti – jahodové mojito.

Všechny látky z této trojice mají regenerační účinky, avšak my se podíváme zblízka na ten, s účinkem nejsilnějším - leucin. Suplementací látky leucin umožňujeme svalu dosáhnout po zátěži maximální intenzity proteosyntézy (proces vzniku bílkovin). (ano, stále existují anabolické steroidy, které jsou prohřeškem nejen pro vaše tělo, ale i pro celý svět sportu) s nejvyšším anabolickým účinkem a tedy ve zkratce řečeno, s největším vlivem na růst svalové hmoty.

Pří Koopmanově výzkumu se dokázalo, že pokud po tréninku byly aplikovány bílkoviny, proteosyntéza se oproti aplikaci sacharidů vysoce zvýšila. Pokud se ale k bílkovině přidal i leucin, došlo k celkovému poklesu degradace bílkovin. Tento výzkum tedy dokázal, že má leucin i mírný antikatabolický účinek (tedy ochrana svalové hmoty před jejím odbouráváním tím, že navodíme setrvalou hladinu aminokyselin, leucinu, ve svalech) V praxi to pak znamená, že útočí na hlavního “nepřítele” testosteronu - kortizol, který zvyšuje odbourávání bílkovin. Tento efekt byl prokázán i u ostatních esenciálních aminokyselin.

L-glutamine

Svaly tedy s pomocí leucinu porostou, ale neméně důležitá část je regenerace. Proto je v produktu SURVIVAL INSTANT AMINO FAIR POWER® látka glutamin, která výrazným způsobem zlepšuje regeneraci svalových vláken, podporuje tvorbu krevního cukru glykogenu, zvyšuje imunitu a při dlouhodobém užívání působí anabolicky, tedy podporuje růst.

ALL4FIT_Survival-Amino-powder

L-arginine

Produkt SURVIVAL INSTANT AMINO FAIR POWER® je tedy spojením látek podporující regeneraci, růst a jako bonus značka doplňků Survival Nutrition Supplements®  přidala navíc ještě jednu aminokyselinu a tou je l-arginine. Tato látka je základem každého předtréninkového suplementu na bázi NO, jelikož stimuluje produkci právě této sloučeniny. Během tréninku tento jev, který podporuje lepší vyživení svalových vláken,  vnímáme jako  “napumpování” svalů.

Doporučené dávkování:

pro silové sporty (kulturistika, silový trojboj) můžete zařadit denně několik dávek

u více vytrvalostních sportů můžete zařadit dávku po tréninku, ale také před tréninkem, nebo používat (např. v kombinaci s nápojem obohaceným o minerály) i v průběhu tréninku jako součást pitného režimu

odměrka je součástí balení, obsah jedné odměrky je cca 6,4 g, toto množství je ideální rozmíchat ve 200 ml (pro intenzivnější chuť) až 300 ml (pro méně intenzivní chuť) chladné vody

každá dávka (6,4 g) obsahuje celkem 5 000 mg aminokyselin (kromě BCAA v poměru 2 : 1 : 1 obsahují i dva díly L-glutaminu a 1 díl L-argininu alfaketoglutarátu)

Hodnocení All4Fit a rady k využití:

Tento produkt jsem si oblíbila hlavně kvůli chuti. Díky dobrému poměru látek není výsledný nápoj „těžký“, ale velice osvěžující. K dalším jeho přednostem je určitě jeho skvělá rozpustnost.

Jeho využití mi nejvíce vyhovuje jako nápoj, kdy cca ¼ dávky vypiji před tréninkem, 2/4 během tréninku a ¼ těsně po tréninku. Dále doporučuji jako suplementaci před ranním kardiem na lačno, kdy chceme pálit tuky a ne naše svaly. ALL4FIT_Survival-Amino-Powder_2

 

 

 Tabulka nutričních hodnot:

 

 

 

100 g

6,4 g

energetická hodnota

1232 kJ/293 kcal

79 kJ/19 kcal

bílkoviny

0 g

0 g

sacharidy

3,4 g

0 g

cukry

1,6 g

0 g

tuky

0,8 g

0 g

nasycené mastné kyseliny

0 g

0 g

sůl

0 g

0 g

 

Přehled aminokyselin:

 

 

100 g

6,4 g

12,8 g

L-glutamin

23750 mg

1520 mg

3040 mg

L-leucin

23120 mg

1480 mg

2960 mg

L-isoleucin

11560 mg

740 mg

1480 mg

L-valin

11560 mg

740 mg

1480 mg

L-arginin

8125 mg

520 mg

1040 mg

celkem BCAA

46240 mg

2960 mg

5920 mg

celkem aminokyselin

78115 mg

5000 mg

10000 mg

 

Složení:

směs s BCAA aminokyselinami 48 % (L-leucin 50 %, L-isoleucin 25 %, L-valin 25 %), L-glutamin 24 %, L-arginin AKG - alfaketoglutarát 12 %, regulátor kyselosti kyselina citronová, barvivo karoteny, pomerančové aroma, sladidlo sukralóza, sladidlo steviol-glykosidy, emulgátor sójový lecitin

 

Autor: Kateřina Marvanová

 

A4f%20Amino s2 s3 s4
s5 s6 s7 s8