Recept: Banánová zmrzlina s kousky jahod

ALL4FIT recept, banánová fitness zmzlina

 

Léto se neomylně blíží, kdy na nás na každém rohu budou číhat stánky s točenou smetanovou zmrzlinou. Máme tu pro vás výborné řešení pro domácí a zdravé mlsání, které neohrozí vaši postavu, příjemně vás zchladí v parném dnu a ještě navíc bude plná vitamínů. Je velmi snadná na přípravu a její prosté složení a výsledná chuť vás jistě ohromí. Fitness zmrzlina bez přidaného tuku, cukru, sladidel!

 


 

 

Dnes máme v hlavní roli banány. Že obsahují mnoho cukru a není dobré si dát více než jeden za den? Dovolte mi, abych vás vyvedla z omylu! Toto platí pro rafinované a zpracovávané cukry, nikoliv pro ty přírodní, které se nacházejí právě v každém ovoci. Banány jsou úžasným zdrojem rychlé energie, obsahují mnoho draslíku, vlákniny, vitamíny C a B6. Podporují tak celkové zdraví organismu a snižují risk kardiovaskulárních onemocnění. A také je vědecky prokázáno, že látky v nich zlepšují náladu. A kdo by nechtěl tohle všechno v podobě zmrzliny?

Ingredience:

(porce pro 1-2 osoby)

4 zmražené banány

Hrst nakrájených jahod

Trochu vody nebo rostlinného mléka

ALL4FIT recept, banánová fitness zmrzlina

Postup:

Nakrájejte banány na kolečka a dejte je do mrazáku na několik hodin, nejlépe přes noc.

Do  mixéru (nejlepší bude použít klasický kuchyňský robot, jelikož chvíli trvá, než se banány rozmixují) dejte banány a několik minut mixujte. Chvílemi bude nutné mixér zastavit a promíchat banány. Pokud chcete, nalijte trochu vody nebo mléka, ale pro pravou konzistenci zmrzliny nedávejte žádnou tekutinu.

Hotovou zmrzlinu dejte do krabičky. Do ní dejte nakrájené jahody, promíchejte.

Dejte si zmrzlinu ihned nebo ji nechte několik hodin (nebo opět celou noc) v mrazáku. Při podávání můžete ozdobit ovocem, oříšky, semínky, sirupem.

 

Autor:Terezie Lindovská