Recept: Slané Muffiny

Muffiny zná snad každý. Sladká „buchta“, která je pečená jako jeden kus ve speciálním košíčku. Napadlo vás ale někdy neudělat muffiny sladké, ale slané? Jestli ne, tady je malá inspirace.
Tyto slané muffiny jsou postavené na samých zdravých ingrediencích. Aby držely pohromadě, jsou samozřejmě potřeba vajíčka. Dále muffiny obsahují čerstvé špenátové listy, které si spaříme, žampióny a parmezán.

Ingredience (12 muffinů)

  • vejce – 6ks
  • čerstvé listy baby špenátu – 450g
  • žampióny – 250gr
  • parmazán – 80gr
  • červená cibule – 3ks
  • česnek – 4 stroužky
  • olivový olej
  • sůl, pepř, provensálské bylinky 
slane_muffiny_all4fit_5

 

Ve větší a hlubší pánvi si rozehřejeme olivový olej, na kterém osmahneme najemno nakrájenou cibulku a česnek, poté přidáme větší kousky nakrájených žampionů. Zhruba po pěti minutách přidáme špenátové listy. V syrovém stavu mají velký objem, který se ale dušením zredukuje. Pánev přiklopíme pokličkou a za občasného promíchání dusíme zhruba 10 minut. Mezitím si do větší mísy rozklepneme 6 vajíček, které rozmícháme společně se solí, pepřem a provensálskými bylinkami. Do rozmíchaných vajíček s kořením přidáme parmezán a opět promícháme všechno dohromady. Teď je na čase spojit 2 hlavní směsi dohromady. Vmícháme tedy špenátovou směs do velké mísy s vejci.

 slane_muffiny_all4fit_1

losos_s_batatovym_pyre_10

slane_muffiny_all4fit_2slane_muffiny_all4fit_3

Čas na plnění košíčků. Toto množství je akorát na 12 muffinů. Pokud máte silikonové formy (což doporučuji) nemusíte je nijak vymazávat. Po upečení jdou muffiny krásně vyndat. Tato slaná kombinace nenabyde jako ta klasická sladká, proto můžete plnit košíčky opravdu až po okraj. Pečeme na 160oC 20 – 25 minut.

slane_muffiny_all4fit_4

TIP: Ještě lepší, než teplé jsou studené! Je to tedy ideální na před přípravu snídaně na druhý den. Nejen že jsou výborné, složením zdravé, zasytí vás na delší dobu, ale hlavně už je máte ráno hotové a připravené jenom k tomu, abyste je snědli.

Dobrou chuť!

slane_muffiny_all4fit_6

Autor: Kateřina Novotná