Spalovače tuku

Hubnutí do plavek

Blíží se období letních dovolených u vody a mnozí začínají jistě panikařit ohledně svých nesplněných novoročních předsevzetí o štíhlé postavě v plavkách. Pojďme si tedy říci, co by nám mohlo dopomoci k úspěšnému cíli. Jedna ze složek k úspěchu jsou potravinové doplňky. V tomto případě spalovače tuku.

Spalovače tuku ale sami o sobě nedokáží zázraky. Nečekejte tedy, že zhubnete během měsíce 5kg a přitom budete večeřet například hranolky se smažákem. Pokud ale držíte správný výživový jídelníček a tréninkový plán nebo jinou pohybovou aktivitu, může vám spalovač tuku určitě pomoci. Níže se podíváme na druhy a hlavní složky spalovačů.

 


 

 Druhy spalovačů

Tekuté formy spalovačů jsou výborné pro svoji rychlou vstřebatelnost. Např. Amix - CarniLine ProFitness 2000 - 480ml nebo v ampulové formě Survival Carnitin Jet 3000 Fair Power®. Dále tabletová verze Muscle Sport - Carnitine - 90cps nebo kombinace tekuté formy a tablet MuscleCore® LipoLean® Men-Cut Packs

Látky nejčastěji obsažené ve spalovačích tuku a jejich účinky

KARNITIN (L-carnitin)

Populačně nejznámější spalovač.. Podílí se na transportu mastných kyselin do mitochondrií (energetické centrum svalové buňky), kde se následně tuky pálí. L-carnitin je v přirozené podobě obsažen v červeném masu. Tato látka je obsažena v lidském tělo, kdy muži disponují vetším množstvím l-carnitinu ve svalech než ženy.

L-TAURIN

Bývá součástí energetických nápojů, kdy oddaluje únavu při velké fyzické zátěži. Například v dietě, kdy je snížený příjem stravy. Neodbourává ale tuk.

L-ARGININ

Pomáhá při imunitě a regeneraci organismu. Rozšiřuje cévy, čímž snižuje krevní tlak. Podporuje růst svalové hmoty a zabraňuje ukládání tuku. Často bývá v kombinaci právě s L-carnitinem. Přirozeně se arginin vyskytuje ve vaječném bílku, zelených luštěninách a drůbežím masu.

LECITIN

Podílí se na přeměně tuků na energii. Dále je "potravinou pro mozek". Podílí se na mentálních a nervových procesech. Přirozeně je obsažen ve vaječných žloutcích.

HCA (Kyselina hydroxycitronová)

Měření tuku a hubnutí

Odbourává cukry a zabraňuje její přeměně na tuky. Zvyšuje trénovanost svalů, kdy si následně tělo bere energii primárně z tuků namísto sacharidů. Stabilizuje hladinu krevního cukru v krvi. Bývá kombinována s L-carnitinem a kofeinem.

GUARANA

Jedná se o jihoamerická rostlinu přirozeně obsahující kofein. Podporuje tedy odolnost vůči únavě fyzické i psychické, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu, omezuje pocit hladu.

KOFEIN

Efektivní v kombinaci s vitamínem C před tréninkem. Zvyšuje výkonnost, oddaluje únavu. Jedná se o diuretickou látku, je tedy zapotřebí doplňovat tekutiny.

VITAMÍN C

Vitamín C podporuje imunitu a uvolňování energie z cukrů, snižuje hladinu cholesterolu. V kombinaci s výše zmíněným kofeinem zlepšuje výkonnost.

SYNEPHRIN

Středně silný stimulant, fungující podobně jako například kofein. Dochází k navýšení okamžitě využitelné energie. Zrychluje bazální metabolismus a díky termogenezi dochází především ke stimulaci pouze tukového metabolismu. Stimulační účinku synephrinu trvají- hodin, proto jen neužívejte večer. Mohlo by dojít k problému s usínáním.

 

Toto je stručný výpis nejznámějších látek obsažených ve spalovačích a jejich účinky. Stále ale mějte na mysli, že nestačí polykat tabletky nebo pít spalovací nápoje, aby jste zhubli nadbytečná kila. Vždy je nutné prokládat to racionální stravou a fyzickou aktivitou.

 

 

Autor: Dana "Deina" Faktorová


 

carnitin_1 carnitin7000_1  carnitinl

 

 

cla_1 thermx pyruvat_1