Tejpy pro běžné spotřebitele

ALL4FIT Jiří Orság na tejpování (4)

KINE-MAX Sport and Medical Products je česká značka zabývající se výrobou, vývojem a distribucí tejpovacích pásek, pomůcek pro rehabilitaci, sport a regeneraci. Společnost byla založena v roce 2010 s myšlenkou přivést produkty nejvyšší kvality za přijatelné ceny. Majitelem je pan Jiří Čermák a manažerem Jan Kučera, se kterým jsme pro vás připravili tento rozhovor. KineMAX spolupracují s významnými sportovci a kluby jako je např. Eva Samková - vítězka OH Sochi, Martin Fuksa – mistr světa v rychlostní kanoistice, Ester Ledecká – vítězka světového poháru v SNB a s mnoha dalšími.


 

Všechny produkty jsou vyvíjeny a testovány s vrcholovými sportovci. KineMAX používá výhradně hypoalergenní složky a materiály prvotřídní kvality, je velice oblíbený mezi širokou veřejností, sportovci a fyzioterapeuty.

K čemu všemu lze tejpy použít?

Možnosti použití tejpovacích pásek jsou velmi široké. Kineziologické tejpování usnadňuje proces hojení a zároveň vytváří podporu pro svaly a klouby, aniž omezuje rozsah pohybu. Speciálně navržená pružná páska, potažená akrylátovou adhezivní vrstvou v kombinaci s typy výstřihů a směry tahu pásky vytváří na povrchu kůže pomocí liftingového účinku (v oblasti svalů nebo kloubů) efekt, který zlepšuje krevní oběh, proudění lymfatického systému a práci nervové soustavy. Z důvodu ovlivňování zmíněných systémů dochází k tlumení bolesti. Mezi nejčastěji ALL4FIT Jiří Orság na tejpování (2)ošetřované diagnózy zapříčiněné přetížením a poúrazovými stavy pohybového aparátu patří např.: tenisový/golfový loket, syndrom karpálního tunelu, nestabilní rameno, syndrom zatuhlého ramene, akromioklavikulární instabilita, doléčení po ruptuře rotátorové manžety, poúrazové otoky kloubů, bolesti v oblasti Achillovy šlachy, hallux-valgus, zlepšení hybnosti a úleva od bolesti při artrotických změnách v oblasti velkých kloubů, skokanské koleno, bolestivé stavy krční a hrudní páteře, bolesti v kříži, skolióza, namožený aparát po fyzické zátěži, pohmožděniny, hematomy apod.

Jaké je rozdělení tejpů?

Tejpovací pásky obecně dělíme na elastické (kinesiologické) a neelastické (pevné).

Dále můžeme tejpovací pásky dělit podle materiálů, ze kterých jsou vyrobené např. bavlna, syntetické materiály apod.

Kdo vaše tejpy nejvíce využívá?

S tejpovacími páskami nejčastěji pracují fyzioterapeuti, lékaři, maséři, trenéři, sportovci, ale i široká veřejnost.

Lze je používat i doma?

Tejpovací pásky je možné v některých případech používat i doma, ale je vždy ideální pokud má ošetřovaný zkušenosti s tejpováním, neboť je nezbytné dodržet pro efektivní aplikaci několik základních pravidel. Ideální varianta je návštěva vyškoleného terapeuta, který má potřebné znalosti a dokáže aplikaci přizpůsobit s ohledem na stav ošetřovaného. V případě úrazů a léčby poúrazových stavů je návštěva vyškoleného odborníka nezbytná.

Jak probíhá takové školení?

Kurzy tejpování jsou v současnosti nabízené pro fyzioterapeuty a lékaře, maséry a trenéry, ale i pro laickou veřejnost. Kurzy jsou samozřejmě přizpůsobeny pro jednotlivé skupiny podle jejich znalostí a potřeb použití v praxi.

 

 ALL4FIT Jiří Orság na tejpování (1)


 

ALL4FIT Jiří Orság Kineziotaping ALL4FIT%20Ji%C5%99%C3%AD%20Ors%C3%A1g%20Kineziotaping_3 ALL4FIT Jiří Orság Kineziotaping_2 ALL4FIT%20Ji%C5%99%C3%AD%20Ors%C3%A1g%20Kineziotaping_4