Trigger Point - inovační koncept pro lepší výkon a regeneraci

SAM_1144aa

Koncept Triggerpoint je život zkvalitňující značka. Používá revoluční metodiku a patentované produkty, které udržují, regulují a stimulují pohyb lidského těla. Poskytuje produkty, vzdělávání a terapie, které mohou být praktikovány každým při změně životního stylu, zvyšování výkonnosti a celkového dobrého pocitu z těla. Tvůrcem je Američan Cassidy Phillips, který s nápadem přišel již v roce 2002.

Jde o metodu tlakové komprese, která pomáhá vyvolat změny v elasticitě, mobilitě a lehkosti pohybu v různých částech těla. Je založena na práci s fasciemi, která nám nabízí nové a zajímavé možnosti v hlubším pochopení struktury, funkce a řízení lidského organismu. A také s triggerpointy, které v těle vznikají a způsobují třeba snížení rozsahu pohybu kvůli bolesti. Takže ovlivňují pohybové vzory a celkový způsob, jak se vaše tělo hýbe.


 

 

SAM_1149aa

Válec a další pomůcky slouží třeba v rozcvičce tím, že připravují myofasciální tkáň na zátěž, zvyšují její toleranci, optimalizují vztah délka-napětí, umožňují snadnější provedení pohybů, zvyšují silový výkon. Můžou také sloužit jako efektivní cool down metoda po skončení tréninku, kdy dochází k metabolické očistě tkání, obnovení pružnosti, zahájení procesu zotavení. Po jakémkoliv použití by se měl člověk cítit uvolněný a klidný, místo toho aby byl podrážděný a napnutý. Tento koncept není o bolestivosti, jak si mnozí myslí a jak je často vidět při používání. Jde o to najít optimální tlak pro samotné uvolnění.

Válec se dá využívat prakticky kdekoliv, v tom se zvyšuje jeho praktičnost. Můžete ho používat doma, v práci, na cestách, i v přírodě. Denně se objevují různá videa známých sportovců a týmů, kteří s nimi pracují v tréninkovém procesu (týmy NFL, NBA, MLB, bundesligy, LeBron James, Cristiano Ronaldo...).

SAM_1264aa

Duté jádro, na kterém je silná a kvalitní EVA pěna, to je to, co odlišuje výrobek od těch ostatních značek. Náš patentovaný trojrozměrný povrch, symbolizující různé části ruky, umožňuje krvi a kyslíku, aby při rolování a jiných technikách dobře proudily. Válec je vyráběn ve třech délkách - mini, 1.0 a 2.0. 

Cvičení s válcem je založeno na určitých principech. Doporučujeme absolvovat základní vzdělávací školení FOAM ROLLING, po kterém každý bude umět válec používat. TRIGGER POINT má svůj vlastní youtube kanál, kde je ukázána celá řada technik, jako například rolování, tření, pivoty. Ty se pak dají aplikovat v různých partiích od chodidel přes lýtka, holeně, stehna, hýždě, záda, prsa, ruce, šíji.

Autor: Mgr.Ondřej Lunga, MASTER TRAINER TRIGGER POINT pro ČR a SR


 

TRIGGERPOINT FOAM ROLLER GRID MINI

790 Kč
TRIGGERPOINT_FOAM_ROLLER_GRID_MINI

 

 

TRIGGERPOINT FOAM ROLLER GRID
1 290 Kč
TRIGGERPOINT_FOAM_ROLLER_GRID

 

TRIGGERPOINT FOAM ROLLER GRID 2.0
1 990 KčTRIGGERPOINT_FOAM_ROLLER_GRID_2