Proteinové tyčinky jako zdravé mlsání a zdroj proteinů

Určitě jste několikrát zažili takový shon a stres, při kterém jste zcela zapomněli na svačinu. Večer vás pak přepadl vlčí hlad, kvůli kterému vám i lednice byla malá. Po náloži všeho, co se do vás vešlo, od těstovin, přes zmrzlinu až po chipsy, přišly na řadu výčitky a pravděpodobně i silné bolesti žaludku. Vynechávat jedno z pěti denních jídel, zkrátka nikdy není dobré. Co tedy dělat v případě, že si nestihnete připravit svačinu s sebou do práce nebo do města? Mějte po ruce vždy proteinovou tyčinku, která je náhradou plnohodnotné stravy.

Proč jíst proteinové tyčinky?


cookies and cream protein bar  Odpověď na tuto otázku je zřejmá již ze samotného názvu. Neboť obsahují bílkoviny, které jsou pro tělo nezbytné a měly by se objevit v každém denním jídle. Snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. Pokaždé se musí skládat z bílkovin, sacharidů i zdravých tuků. Proteinové tyčinky v sobě mají všechny složky a díky vysokému procentu proteinů snadno zasytí, podpoří růst svalové hmoty a sacharidy dodají energii.Proteinové  tyčinky můžete konzumovat před i po tréninku a kdykoliv během dne, kdy dostanete chuť na něco   dobrého,  nebo nebudete mít po ruce jinou vhodnou svačinu.

Proteinové tyčinky narozdíl od energetických tyčinek obsahují významné procento kvalitní bílkoviny. Ve většině případů se jedná o mléčnou nebo syrovátkovou bílkovinu. Kromě ní tyčinka samozřejmě obsahuje vyvážené množství tuku a většinu tyčinky tvoří energeticky nabité sacharidy. Podíl bílkovin v tyčince se pohybuje nejčastěji kolem 30-40 %. Takové množství zaručuje, že se vašemu zmoženému tělu dostane velice rychle všechno, co potřebuje.

Pozor na reklamní triky

I v případě bílkovinných svačinek čtěte pořádně složení a veškeré informace, abyste nenaletěli reklamním trikům. Správná proteinová tyčinka by měla obsahovat minimálně 14 % bílkovin, a pokud bude s čokoládovou polevou, tak pouze s tou kvalitní. Nejrůznější příchutě a dochucovadla totiž obvykle vlastní ztužené tuky, palmový olej a emulgátory. Vyzkoušejte například proteinové tyčinky Weider, které jsou hitem na celém světě. 

weider protein bar

 

Záznamy nebyly nalezeny...